METOT

METOT
Bizim metodolojimiz HUMANİSTİK bir yaklaşım temellidir; herşey öğrencilerin, öğrencilerin ihtiyaçlarının ve becerilerinin etrafinda döner. Öğrencilerimiz başarı yollarında başından sonuna kadar eşlik edilirler.
Seviyenizi belirlemek için iki seçeneğimiz var.
1. İstediğin zaman ve istediğin yerde ulaşabileceğin ONLINE TEST
2. Okulda yapılan yerleştirme TESTi
Her iki sinav da ihtiyaçlarını, gereksinimlerini dikkate alacak, senin için doğru olan kursa seni yönlendirecek ve yeterliliği almana yardımcı olacak öğretmenler tarafından değerlendirilir.
Dersler gelişim ve büyümenin önemini temsil eder ve ihtiyaçların üzerine düzenlenir. Farkettik ki genel olarak iletişim günlük hayatımız için en önemli şey ve biz de sana seni modern, pratik, özgün ve cazip materyallerle yetiştirerek yardım edeceğiz.Yabancı dilin hakimiyetine olanak sağlamak, güncel italyan gerçekleriyle direk iletişime geçmek ve tüm algı kanallarını kullanmak için öğrencilerimize en ileri teknolojileri sunuyoruz.
Her kursun sonunda gelişimini anlamana yardım eden bir değerlendirme alınır.
Eğer resmi bir değerlendirme almak istersen, final TESTi yapmak mümkün.

Öğrencilerimiz

Öğrencilerimizin ihtiyaçları bizim başlangıç noktamız. Her ne amaçla italyanca öğrenmek istiyorsan, gel ve bizi ziyaret et. Birlikte senin icin en mükemmel kursu belirleriz.
Sana dile hükmetmek için çok yönlü italyan kültürü, tarihi ve hayatını anlamak için şart olan kültürel özelliklerin üstünde durarak gerekli tüm araçları temin ederiz.
Bu yüzden İtalya’nın en güzel yerlerinde olan (Montepulciano (Toskana)’da bulunan ‘Il Sasso’ ve Sorrento (Campania)’da bulunan “SorrentoLingue- Istituto Sant’Anna”) okullarla ortaklık kurduk. Bu okullarda öğrencilerimize eşsiz ve unutulmaz okuma-tatil imkanı sağlıyoruz.

Seviyeler

Her öğrencinin bir yabancı dili öğrenmesi ve edinmesi herkesten farklı hızlarda olduğunun bilincinde olarak, özelleştirilmiş seviyeler ‘planı’ tasarladık.
Kıstas olarak ‘‘Avrupa Dilleri Ortak Çerceve Programı’nı (‘Quadro Comune Europeo di Riferimento per le Lingue’’ alarak, yeterlilik seviyelerini dört ana kategoriye ayırdık:

1.P – Başlangıç – Beginner
2.A – Temel – Elementary
3.B – Orta Seviye – Intermediate
4.C – İleri Seviye – Advanced

Bu secim karakterleri, anadilleri tamamen birbirinden farkli multi-kulturel sinif tecrubemizden ileri gelmektedir. Bu nedenden dolayi herkesin ihtiyaclarina yonelik takviye aktiviteler sagliyoruz.

BAŞLANGIÇ
İtalyancayi hiç bilmeyenler ve yeni başlayanlar için : Ana dilin İtalyan diliyle hiçbir ilgisi olmadığından ve/veya genel olarak daha önce hiç dil eğitimi almadıklarından dolayı.
Başlangıç kursları temel seviyede öğretilen derslerin temelini alabilmek için doğru araçları sağlar. 4 hafta.
TEMEL
Baslangıç seviyesindekiler basit kelimeleri ve sözcük gruplarını anlayabilir ve üretebilir. Temel seviyedekiler ise sözcük grupları oluşturabilir, günlük durumları idare edebilir ve şimdiki ve geçmiş zamana dayalı kişisel bilgiler verebilir. Kolaylaştırılmış kısa metinlerin anlaşılması, konuşulması ve yazılması.
CEFR: A1-A2

8 hafta : 4 hafta temel 1 / 4 hafta temel 2

ORTA SEVİYE
Dilsel farkındalık ve kullanabilirlik kazanma, anlama ve üretme seviyelerinde geniş çeşitliliğe olanak sağlayan modlara ve zamanlara (şartlı, dilek kipi) giriş. İlgi alanlarında neo-standart italyanca gerçek metinler ile ilgilenme. Tartışma becerileri.
CEFR: B1-B2

12 hafta : Orta seviye 1 ve Orta seviye 2

İLERİ SEVİYE
Her tipteki hatta spesifik dille yazılan metinleri anlama. Dilsel yapı ve becerileri derinleştirme ve geliştirme.
CEFR: C1-C2

8 HAFTA : 4 hafta ileri seviye 1 / 4 hafta ileri seviye 2